O mnie - Artur January Gintowt - fotograf

Przejdź do treści

Menu główne:

O mnie

Nazywam się Artur January Gintowt, mieszkam w Zielonej Górze, od wielu lat zajmuję się fotografią reportażową i artystyczną. Uwielbiam także the Beatles, rock and roll i bluesa (z lat 50-60), koty syjamski oraz filmy czarno-białe. Od kilku lat intensywnie jeżdżę na rowerze i jest to moja druga pasja zaraz po fotografii.
Pierwszy aparat fotograficzny, Zenit 11 dostałem wiele lat temu i był to czas, gdy każdą wolną chwile spędzałem w ciemni fotograficznej.

W 2011 roku  postanowiłem zmienić swoje dotychczasowe życie i zająć się zawodowo tylko i wyłącznie fotografią. Nie mam innych zobowiązań, nie pracuję na etacie. Staram się uwieczniać życie współczesnych ludzi i otaczającego mnie świata. Biorę udział w warsztatach, konkursach i wystawach fotograficznych. Fotografia to nie tylko praca, którą wykonuję, ale sposób na życie i wyrażanie siebie bez słówna, a za pomocą obrazów.

Wykonuję portrety (dzieci i dorośli), reportaże (każda uroczystość czy impreza), fotografie dokumetnalne budynków i lokali. Zajmuję się technikami fotograficznymi powstałymi w XIX i XIX wieku. Jestem rónież jednym z niewielu fotografów w Polsce robiących zdjęcia w tak zwanej fotografii minutowej, czyli fotografii robionej na ulicy, aparatem w którym wywołuje się odbitki bezpośrednio przy osobie portretowanej.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego